WejścieDokumentacja14 lutego: niespodzianka i radość
Dokumentacja

14 lutego: niespodzianka i radość

Tagi: 14 lutego, Założenie Opus Dei, Opus Dei, Kapłaństwo, Dusza kapłańska
14 lutego 1930 i 1943 roku - daty historyczne ’Opus Dei


"Gdybym już w 1928 r. wiedział, co mnie czeka - mówił św. Josemaría—- umarłbym. Ale Bóg i Pan nasz obchodził się ze mną jak z dzieckiem, nie zrzucił na mnie wszystkiego na raz, lecz prowadził mnie po trosze"

Niech każdy podróżnik idzie swoją drogą
Niech każdy podróżnik idzie swoją drogą
14 lutego 1930: Kobieta

Święty Josemaria myślał, że droga do świętości, którą zobaczył 2 października 1928 jest przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn. “Nigdy nie będzie kobiet w Opus Dei, nawet w żartach” napisał na początku lutego 1930. Tymczasem, 14 lutego tego samego roku, podczas gdy odprawiał Mszę Świętą, dostrzegł nowy aspekt tej Woli Bożej: przeciwny temu, o czym myślał na początku, Bóg chciał kobiety w Dziele.


W tym wywiadzie, Liliana Iavicoli z Argentyny opowiada, jak odkrycie powołania wniosło w jej życie nowe światło.
14 lutego 1943: Kapłan

Rankiem 14 lutego 1943, podczas odprawiania Mszy Świętej w jednym z żeńskich Osrodków Opus Dei w Madrycie otrzymał nową łaskę.
"Pod koniec celebrowania [Mszy Św.] - wspomina– - naszkicowałem pieczęć Dzieła: Krzyż Chrystusa, umieszczony wewnątrz okręgu, obejmujący świat, i mogłem mówić o Stowarzyszeniu Kapłańskim Świętego Krzyża”".

Ksiądz Robert Gendreau jest proboszczem w archidiecezji Montrealu (Kanada) i należy do Stowarzyszenia Kapłańskiego Świętego Krzyża.

Przeczytaj także Stowarzyszenie Kapłańskie Świętego Krzyża