WejścieŚw. JosemaríaKościół Najświętszej Marii Panny Królowej PokojuKościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju
Św. Josemaría
Kościół Prałacki

Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju

Tagi: Prałatura Opus Dei, Najświętsza Maryja Panna, Najświętsza Maryja Panna Królowa Pokoju
Obraz Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju
Obraz Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju
Miejsce modlitwy, w którym spoczywają doczesne szczątki św. Josemaríi i bł. Alvaro del Portillo.

Doczesne szczątki św. Josemaríi Escrivy zostały złożone w srebrnej skrzyni pod ołtarzem kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Pokoju. Miliony ludzi z całego świata uciekają się do wstawiennictwo św. Josemaríi, by uzyskać wszelkie łaski od Boga. Wielu przybywa do kościoła Prałatury, by dalej zanosić błagania lub dziękować za łaski otrzymane dzięki jego orędownictwu.
Św. Josemaría Escrivá de Balaguer urodził sie w Barbastro w Hiszpanii w 1902 r. a w 1925 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Powszechny charakter Opus Dei i wielka miłość Escrivy do Kościoła i Papieża zaprowadziły go na stałe do Rzymu w 1946 roku. Z wiecznego miasta szerzył on wezwanie do świetości wsród wiernych chrześcijan z pięciu kontynentów. Zmarł w Rzymie 26 czerwca 1975 r. Papież Jan Paweł II kanonizował go 6 października 2002 r.

„Św. Josemaría został wybrany przez Boga, by głosić powszechne powołanie do świętości i ukazywać, że codzienne życie i zwykła praca są drogą do świetości. Można powiedzieć, że był on świętym zwyczajności. Był przekonany, że ten kto żyje w świetle wiary, we wszystkim widzi okazję do spotkania z Bogiem, wszystko jest dla niego bodźcem do modlitwy”.
Jan Paweł II


Kościół

31 grudnia 1959 r. Święty Josemaría odprawił pierwszą Mszę św. w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Pokoju, który stał się Kościołem Prałackim po erygowaniu Opus Dei jako Prałatury Personalnej. Oddanie św. Josemaríi Matce Bożej zadecydowało o wezwaniu kościoła i o obrazie w ołtarzu. W krypcie kościoła znajduje się Kaplica Najświętszego Sakramentu z konfesjonałami. Św. Josemaría nieustannie głosił potrzebę Sakramentu Pojednania i Eucharystii, które Bóg dał swoim dzieciom jako źródło pokoju i niekończącej się radości.
W krypcie został także pochowany bł. biskup Alvaro del Portillo (1914-1994), pierwszy następca Św. Josemaríi w kierowaniu Opus Dei.

Wejście do Kościoła Prałackiego od strony Bruno Buozzi, 75
Wejście do Kościoła Prałackiego od strony Bruno Buozzi, 75„Matka Boska jest Królową Pokoju i tak się Kościół do niej zwraca. Dlatego, kiedy twoja dusza czy twoja rodzina potrzebuje pomocy lub gdy źle się dzieje w pracy, w społeczeństwie lub między narodami, wołaj do niej nieustająco. Zwracaj się do niej tak: „Regina pacis, ora pro nobis” – Królowo pokoju, módl się za nami. Czy chociaż próbowałeś to robić, kiedy straciłes spokój? Zadziwi cię natychmiastowy skutek”.
Św. Josemaría Escrivá
Użyteczne informacje i mapa

Kościół Prałacki Opus Dei
pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Pokoju

Viale Bruno Buozzi, 75
00197 Rzym
Telefon: 06-808961
Otwarty codziennie od 8:30 do 20:25 (od 14:00 do 17:00, wejście od strony Via di Villa Sacchetti, 36)

Msze Święte: codziennie o 8:30, o 12:00 i o 19:30*.
*W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o godz. 19:30

Spowiedzi: po włosku, angielsku, hiszpańsku, francusku, niemiecku i portugalsku.

Jeśli jakaś grupa chciałaby uprzedzić o swoim przybyciu, lub jakiś ksiądz pragnąłby odprawić Mszę Świętą, można uczynić to telefonicznie.

Użyteczne telefony:
Informacja turystyczna Rady Miasta Rzymu: 06-0606
Lotnisko Fiumicino: 06-65951 (centrala)
Radio taxi: 06-3570; 06-4994; 06-8822

Mapa

Dokumenty i artykuły

Wideo

Sprawiedliwość i pokój zaczynają się w domu

Na każdym krańcu ziemi ludzie wierzący zanoszą dziś modlitwę, prosząc Pana o dar pokoju i o zdolność niesienia go w każde środowisko. W tym pierwszym dniu roku niech Pan pomoże nam razem kroczyć bardziej zdecydowanie drogami sprawiedliwości i pokoju. I rozpocznijmy to od swego domu!

Dokumenty